Template:Navbox/S2 Stages: Difference between revisions
From Inkipedia, the Splatoon wiki
m (-) |
WayslideCool (talk | contribs) (Adding Ancho-V Games.) |
||
Line 3: | Line 3: | ||
! colspan="4"|Multiplayer stages in ''[[Splatoon 2]]'' | ! colspan="4"|Multiplayer stages in ''[[Splatoon 2]]'' | ||
|- | |- | ||
| [[File:S2 Stage Ancho-V Games Promo Image1.jpg|150px|link=Ancho-V Games]]<br />[[Ancho-V Games]] | |||
| [[File:S2_Stage_Arowana_Mall.png|150px|link=Arowana Mall]]<br />[[Arowana Mall]] | | [[File:S2_Stage_Arowana_Mall.png|150px|link=Arowana Mall]]<br />[[Arowana Mall]] | ||
| [[File:S2_Stage_Blackbelly_Skatepark.png|150px|link=Blackbelly Skatepark]]<br />[[Blackbelly Skatepark]] | | [[File:S2_Stage_Blackbelly_Skatepark.png|150px|link=Blackbelly Skatepark]]<br />[[Blackbelly Skatepark]] | ||
| [[File:S2_Stage_Camp_Triggerfish.png|150px|link=Camp Triggerfish]]<br />[[Camp Triggerfish]] | | [[File:S2_Stage_Camp_Triggerfish.png|150px|link=Camp Triggerfish]]<br />[[Camp Triggerfish]] | ||
|- | |||
| [[File:S2_Stage_Goby_Arena.png|150px|link=Goby Arena]]<br />[[Goby Arena]] | | [[File:S2_Stage_Goby_Arena.png|150px|link=Goby Arena]]<br />[[Goby Arena]] | ||
| [[File:S2_Stage_Humpback_Pump_Track.png|150px|link=Humpback Pump Track]]<br />[[Humpback Pump Track]] | | [[File:S2_Stage_Humpback_Pump_Track.png|150px|link=Humpback Pump Track]]<br />[[Humpback Pump Track]] | ||
| [[File:S2_Stage_Inkblot Art Academy.png|150px|link=Inkblot Art Academy]]<br />[[Inkblot Art Academy]] | | [[File:S2_Stage_Inkblot Art Academy.png|150px|link=Inkblot Art Academy]]<br />[[Inkblot Art Academy]] | ||
| [[File:S2_Stage_Kelp_Dome.png|150px|link=Kelp Dome]]<br />[[Kelp Dome]] | | [[File:S2_Stage_Kelp_Dome.png|150px|link=Kelp Dome]]<br />[[Kelp Dome]] | ||
|- | |||
| [[File:S2_Stage_MakoMart.png|150px|link=MakoMart]]<br />[[MakoMart]] | | [[File:S2_Stage_MakoMart.png|150px|link=MakoMart]]<br />[[MakoMart]] | ||
| [[File:S2_Stage_Manta_Maria.png|150px|link=Manta Maria]]<br />[[Manta Maria]] | | [[File:S2_Stage_Manta_Maria.png|150px|link=Manta Maria]]<br />[[Manta Maria]] | ||
| [[File:S2_Stage_Moray Towers.png|150px|link=Moray Towers]]<br />[[Moray Towers]] | | [[File:S2_Stage_Moray Towers.png|150px|link=Moray Towers]]<br />[[Moray Towers]] | ||
| [[File:S2_Stage_Musselforge Fitness.png|150px|link=Musselforge Fitness]]<br />[[Musselforge Fitness]] | | [[File:S2_Stage_Musselforge Fitness.png|150px|link=Musselforge Fitness]]<br />[[Musselforge Fitness]] | ||
|- | |||
| [[File:S2 Stage New Albacore Hotel.png|150px|link=New Albacore Hotel]]<br />[[New Albacore Hotel]] | | [[File:S2 Stage New Albacore Hotel.png|150px|link=New Albacore Hotel]]<br />[[New Albacore Hotel]] | ||
| [[File:S2_Stage_Piranha_Pit.png|150px|link=Piranha Pit]]<br />[[Piranha Pit]] | | [[File:S2_Stage_Piranha_Pit.png|150px|link=Piranha Pit]]<br />[[Piranha Pit]] | ||
| [[File:S2_Stage_Port Mackerel.png|150px|link=Port Mackerel]]<br />[[Port Mackerel]] | | [[File:S2_Stage_Port Mackerel.png|150px|link=Port Mackerel]]<br />[[Port Mackerel]] | ||
| [[File:S2 Stage Shellendorf Institute.png|150px|link=Shellendorf Institute]]<br />[[Shellendorf Institute]] | | [[File:S2 Stage Shellendorf Institute.png|150px|link=Shellendorf Institute]]<br />[[Shellendorf Institute]] | ||
|- | |||
| [[File:S2_Stage_Shifty_Station.png|150px|link=Shifty Station]]<br />[[Shifty Station]] | | [[File:S2_Stage_Shifty_Station.png|150px|link=Shifty Station]]<br />[[Shifty Station]] | ||
| [[File:S2_Stage_Snapper_Canal.png|150px|link=Snapper Canal]]<br />[[Snapper Canal]] | | [[File:S2_Stage_Snapper_Canal.png|150px|link=Snapper Canal]]<br />[[Snapper Canal]] | ||
| [[File:S2_Stage_Starfish Mainstage.png|150px|link=Starfish Mainstage]]<br />[[Starfish Mainstage]] | | [[File:S2_Stage_Starfish Mainstage.png|150px|link=Starfish Mainstage]]<br />[[Starfish Mainstage]] | ||
| [[File:S2_Stage_Sturgeon Shipyard.png|150px|link=Sturgeon Shipyard]]<br />[[Sturgeon Shipyard]] | | [[File:S2_Stage_Sturgeon Shipyard.png|150px|link=Sturgeon Shipyard]]<br />[[Sturgeon Shipyard]] | ||
|- | |||
| [[File:S2_Stage_The Reef.png|150px|link=The Reef]]<br />[[The Reef]] | | [[File:S2_Stage_The Reef.png|150px|link=The Reef]]<br />[[The Reef]] | ||
| [[File:S2_Stage_Wahoo_World.png|150px|link=Wahoo World]]<br />[[Wahoo World]] | | [[File:S2_Stage_Wahoo_World.png|150px|link=Wahoo World]]<br />[[Wahoo World]] | ||
| [[File:Walleye Warehouse Splatoon 2.jpg|150px|link=Walleye Warehouse]]<br />[[Walleye Warehouse]] | | [[File:Walleye Warehouse Splatoon 2.jpg|150px|link=Walleye Warehouse]]<br />[[Walleye Warehouse]] | ||
| | | | ||
|} | |} |